Gera knyga

Knyga – ir mokslui, ir poilsiui?

Gera knyga

Gera knyga

Kiekvienas turi savo laisvalaikio praleidimo būdų. Vieniems tai yra draugai, kitiems tai gali būti gera knyga, tretiems patinka aktyvus laisvalaikis. Kiekvienas renkasi pagal savo poreikius ir norus. Kai kurie asmenys nemėgsta skaityti. Kitiems knyga yra pats geriausias atsipalaidavimo ir poilsio būdas. Įdomi knyga iš tiesų yra vertybė. Skaitydami galime atitolti nuo realybės, atgaivinti savo mintis, paskatinti vaizduotę. Kiekvienas renkasi knygas pagal savo pomėgius ir interesus. Vieniems gera yra ta knyga, kurioje aprašomi realūs įvykiai. Kai kurie žmonės mėgsta fantastines istorijas. Dar kiti renkasi lengvo turinio meilės romanus, nuotykių knygas. Kiekvienas skaitytojas gali rasti tokią knygą, kokia yra artima jo pasaulėvaizdžiui ir interesams. Pagal amžių, lytį, pomėgius knygos yra skirstomos į kelias grupes. Įvardyti, kas yra gera knyga, kokia knyga skirta tik vyrams, o kokia – tik moterims nėra taip paprasta.

Dailiajai lyčiai

Ne visiems ta pati knyga yra gera knyga. Todėl knygos skirstomos pagal jų turinį, žanrą ir kitus aspektus. Taip pat kai kurios knygos turi ir konkrečią savo auditoriją. Pavyzdžiui, kai kurios knygos yra skirtos tik moterims. Nors nieks jų nedraudžia skaityti vyrams, tačiau paprastai tam tikro turinio leidinius skaito tik moterys. Todėl kartais galima sakyti, kad viena ar kita gera knyga moterims patinka labiau nei vyrams, todėl jas ir skaito dailiosios lyties atstovės. Dažniausiai tai yra lengvo turinio meilės romanai, leidiniai apie įvairias dietas, moters enciklopedijos ir panašiai. Bene kiekviena moteris savo knygų lentynoje turi kokią nors knygų kolekciją. Vienos knygas renkasi pagal autorių, kitos – pagal turinį ir panašiai. Kai kurioms knyga yra pati geriausia draugė, guodėja ir patarėja. Iš tikrųjų yra labai vertingų knygų, kuriose gausu naudingų patarimų. Kai kurios moterys skaito psichologines knygas. Joms yra gera knyga apie vaiku auklejima, apie vaikų priežiūrą ir kitus su vaikais susijusius klausimus.

Stipriajai lyčiai

Kai kurios knygos labiau patinka vyrams nei moterims. Tai dažniau būna karinės, istorinės, apie mafijas parašytos knygos. Tokia gera knyga guli ne vieno mėgstančio skaityti vyro lentynoje. Stiprioji lytis kiek rečiau paima knygą į rankas nei moterys. Tačiau yra ir tokių vyrų, kurie perskaitytų knygų skaičiumi lenkia ne vieną moterį. Sunku nuspėti, kokia knyga vyrui yra gera, jeigu nežinai jo pomėgių. Knyga gali būti puiki dovana, tačiau tik tiems žmonėms, kuriems patinka skaityti. Jeigu asmuo skaityti nemėgsta, tuomet net ir pati vertingiausia knyga jam tikrai nebus gera dovana. Tik ta gera knyga vyrui bus, kuri atitiks jo pomėgius. Jeigu imsite skaityti tai, kas jums visiškai neįdomu ir yra ne prie širdies, toks skaitymas nebus nei naudingas, nei malonus. Malonus tas skaitymas, kai knygos turinys atitinka skaitytojo interesus. Nors manoma, kad vyrams patinka tik knygos apie medžioklę, žvejybą ir mafiją, vis dėlto kai kuriems stipriosios lyties atstovams yra gera knyga apie gyvenima, apie psichologinius dalykus ir panašiai. Žmonių pomėgiai yra skirtingi, todėl nėra griežtos ribos tarp knygų, skirtų tik vienai kuriai nors lyčiai.

Jaunimui

Atskira grupe galima skirti jaunimo literatūrą. Nors tarp jos griežtų ribų taip pat nėra. Nieks vaikiškų knygų nedraudžia skaityti suaugusiesiems. Kokia nors gera knyga paaugliams gali būti labai įdomi ir vyresnio amžiaus žmonėms. Ir tokių knygų iš tiesų yra. Žinoma, kai kurias knygas skaito tik jaunuoliai, o suaugusiesiems jos neįdomios. Tačiau yra ir tokių knygų, kurioms negalioja joks amžiaus cenzas. Pavyzdžiui, knyga „Mažasis princas“ puikiai tinka ir paaugliams, ir vyresnio amžiaus žmonėms. Tai gali būti gera knyga dovanai tiek jaunuoliui, tiek suaugusiajam. Jaunas žmogus šią knygą visai kitomis akimis pamatys po kelerių ar net keliolikos metų. Jaunimui dabar yra ir ne viena gera knyga anglu kalba. Gana gerai mokėdami šią kalbą jaunuoliai nevengia ne tik filmus pažiūrėti, bet ir paskaityti angliškai. Tad gera knyga gali būti ir puiki dovana, ir vertingas pirkinys skaityti mėgstantiems asmenims.

Reklama

Įrašo “Gera knyga” komentarų: 1

  1. Kažkur skaičiau, kad vis daugiau suaugusių žmonių skaito jaunimui skirtą literatūrą, nes “visi ir taip pavargsta nuo didelių informacijos srautų ir todėl nebegali apsiimti skaityti nieko rimto“. Tarp savo draugų, o ypač draugių pastebėjau tokią tendenciją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s