Turiningas laisvalaikis

knygos

knygos

Skaitymas – veikla, kuri padeda pamiršti rūpesčius, lavina vaizduotę, ugdo asmenybę. Galima teigti, kad knygos – ne tik laisvalaikio praleidimo, bet ir tobulėjimo būdas.

Knyga geriau nei filmas

Kai kurie žmonės neskaito knygų ir teigia, kad filmai yra pranašesni už knygas. Vis dėlto yra priešingai. Filme žiūrovui beveik viskas tarsi „patiekiama ant lėkštutės“, jam nereikia nieko įsivaizduoti. Antai knygos turinio vizualizacija vyksta skaitytojo galvoje, aprašytos detalės padeda susikurti veikėjų paveikslus, aplinką. Knygoje svarbus kiekvienas sakinys, žodis, todėl būtina skaityti įdėmiai, kad nepraleistumėte ko nors reikšmingo. Antai filmas gali būti tik pusiau žiūrimas ir vis tiek suprasite jo prasmę. Dažniausiai filmuose rodomi vaizdai visų žiūrovų suprantami vienodai, nelieka vietos interpretacijai. Antai literatūros šedevras gali būti įvertintas tik atidaus skaitytojo, kuris tampa ir teksto prasmės kūrėju. Niekas nežino, kokią mintį norėjo išsakyti autorius knygoje, bet nė viena skaitytojo interpretacija nebus klaidinga. Intelektualus skaitytojas nėra tik teksto prasmės perėmėjas, jis ir jos kūrėjas.

Meno šedevrai nesensta

Dėmesio vertos knygos klasika vadinamos. Jos nesensta dešimtmečiais ir šimtmečiais,

Gera knyga

Gera knyga

nes jose glūdi universali žmonijos išmintis. Tokiuose literatūros šedevruose kiekvienas atranda kažką, kas jam artima. Galima teigti, kad klasikiniai literatūros kūriniai yra vertingi ne dėl skaitymo malonumo, o dėl sukeliamų minčių. Yra tokių knygų, kurios gali sunkiai skaitytis, bet užvertus paskutinį puslapį pasidaro lengva, pajauti dvasinį apsivalymą. Žmonėms, kurie nemėgsta skaityti, tokie potyriai atrodo nesuprantami.

Nėra gerų ar blogų knygų

Kaip jau minėta, yra tokių kūrinių, kurie pripažinti visame pasaulyje ir skaitomi daugybę metų, bet yra ir kitokios literatūros. Kai kurios knygos yra vadinamos populiariąja literatūra, į ją skeptiškai žiūri kritikai. Vis dėlto ir tokiose knygose yra kažkas vertingo, jei jos noriai skaitomos. Sakote, kad tik dėl to ir skaito, kad jas lengva skaityti? Jei ir taip, tai čia nėra nieko blogo. Tikrai geriau skaityti populiariąją literatūrą, nei neskaityti išvis. Ne visi skaitiniai turi būti rimti, reikia ir tokių, kurie skaitomi tik dėl to, kad pabėgti nuo rūpesčių. Jei skaitydami knygą galime atsipalaiduoti, tai vis tiek yra šiokia tokia nauda. Galima teigti, kad sunku nustatyti ribą, kur prasideda populiarioji literatūra ir prasideda „elitinė“. Nėra konkrečių kriterijų, pagal kuriuos galima skirstyti literatūrą į „žemąją“ ir „aukštąją“. Tad populiarioji literatūra nėra prastesnė už klasikinę, ji tiesiog kitokia. Reikia pripažinti, kad literatūra susideda ne tik iš „elitinių“ kūrinių, populiarieji skaitiniai taip pat yra kultūros dalis. Skaitytojai neturėtų būti smerkiami dėl to, kad pasirinko šių laikų romaną, o ne Dantės ar kito žinomo kūrėjo tekstus.

Geriausia dovana skaitančiajam

Gimtadienio ar kita proga gali būti dovanojami įvairiausi daiktai, bet knygos dovanoms – tinkamiausias sprendimas, kai reikia išrinkti dovaną knygų mėgėjui. Turėtumėte žinoti, kad knygos aprasymas neturėtų būti tai, pagal ką perkate knygą. Patartina, kad knygą būtumėte pats skaitęs ir žinotumėte, ar ji įdomi, bent jau Jums. Blogai, kai knygos dovanoms perkamos menkai pažįstamiems žmonėms. Galbūt tas žmogus išvis nemėgsta skaityti. Be to, turite pasidomėti, kokio žanro kūriniai labiausiai patinka, kokie jau skaityti. Tikrai nebus naudos, jei padovanosite knygą, kurią jubiliatas skaitė.

Taigi intriguojantis knygos aprasymas gali būti įdomesnis už visą filmą. Vaizduotės lavinimas – pagrindinis knygos privalumas lyginant su filmu. Tikras literatūrinis šedevras privers susimąstyti, o lengvo pobūdžio skaitinys padės atsipalaiduoti – abiem atvejais yra naudos Jums.

Įvarių knygų galite rasti adresu: www.pegasas.lt/knygos

Reklama