Knyga – geriausia dovana

Pačios perkamiausios knygos

Pačios perkamiausios knygos

Lietuvos žmonės savo išrankumu per daug nesigiria. Todėl ir perkamiausios knygos dažniausiai yra gana lengvo turinio, greitai ir lengvai skaitomos. Paprastai tai būna meilės romanai, fantastinės knygos, lengvi psichologiniai skaitiniai. Nors elektroninėje erdvėje įvairių skaitalų taip pat apstu ir kaskart jų vis daugėja, vis dėlto spausdintos knygos neprarado savo vertės ir išlieka mėgstamos bei skaitomos su didesniu malonumu nei elektroninės. Kasmet renkama statistika ir žiūrima, kokie leidiniai lyderiauja tarp kitų. Pačios perkamiausios knygos ir populiariausios vis dar išlieka lengvo turinio. Tam įtakos turi ne tik turinys, bet ir kaina. Tokie leidiniai dažnu atveju yra kiek pigesni nei istoriniai ar filosofiniai veikalai. Be to, ir vartotojai mieliau renkasi knygą savo malonumui, kurią skaitant nereikia per daug sukti smegenų. Be abejo, priklausomai nuo paklausos teikiama ir atitinkama pasiūla. Gana paklausios yra ir kai kurios kulinarinės bei biografinės knygos. Žmonės yra gana smalsūs, todėl jiems įdomu sužinoti, ką apie save pasakoja viena ar kita šalies ar užsienio įžymybė.

Klasika

Elektroninėje erdvėje galima rasti informacijos, kokios yra perkamiausios knygos 2013 metais. Skiriamos apskritai populiariausios knygos ir tam tikros srities perkamiausios bei paklausiausios knygos. Vieniems patinka skaityti ką tik išleistus leidinius, kitiems nepabosta klasika. Pavyzdžiui, kai kurios knygos perkamos ir skaitomos daugybę metų visame pasaulyje. Tokios perkamiausios knygos dažnaiyra populiarios tarp įvairaus amžiaus skaitytojų. Jas renkasi tiek jaunoji karta, tiek vyresni žmonės. Tai jau klasika tapę leidiniai, kurie vertingi ir aktualūs savo turiniu. Kokios perkamiausios ar mažiau perkamos knygos bus ateityje, nuspėti nėra lengva. Tam įtakos turi besikeičianti skaitytojų ir, žinoma, rašytojų karta. Nors pastarųjų metų tendencijos panašios, tačiau lyginant dešimtmečius nesunku pastebėti ir skirtumų. Tos, kurios tituluojamos kaip perkamiausios visu laiku knygos, veikiausiai, tokiomis išliks ir ateityje. Juk vertybės, moralinės nuostatos iš esmės per daug nesikeičia. Tam reikia nemažai laiko. Tik laikas gludina įvairius dalykus. Todėl ir klasika gali keistis, bet ne per kelerius metus. Tam prireiks ne vienos dešimties metų. Vertingos savo turiniu ir prasme perkamiausios knygos pasaulyje dažniausiai būna laikomos nesenstančia klasika.

Patriotizmas

Kokios perkamiausios knygos yra mūsų šalyje? Kokie autoriai pirmauja? Kai kurios apklausos rodo, kad žmonės linkę tarp geriausių, skaitomiausių knygų pirmose gretose priskirti ne lietuvių, o užsienio autorių leidinius. Tikri savo šalies patriotai dėl to dažnai pyksta. Jie tikina, yra gerų bei gana vertingų leituviškų veikalų, knygų ir kitokių leidinių. Nors perkamiausios lietuviskos knygos sąraše neužima daug pozicijų, vis dėlto tokios taip pat išskiriamos. Dažniausiai tai yra pažintinės, kulinarinės knygos. Apskritai statistika liudija, kad sąraše perkamiausios knygos top 10 puikuojasi romanai, kulinarinės bei vaikiškos knygos. Tai patvirtina faktą, jog dažniausiai knygas perka moterys. Jos rūpinasi namais, šeima, vaikais. Todėl ir perkami tokio tipo leidiniai. Kokios perkamiausios knygos vaikams paprastai taip pat nulemia jas perkančios mamos.

Puiki dovana

Įvairios knygos pastaruoju metu perkamos ne tik vaikams ar sau, bet ir artimiesiems, kolegoms ar draugams dovanų. Mėgstantys skaityti asmenys tvirtina, kad dažnu atveju knyga jiems yra pati geriausia dovana. Žinoma, reikia žinoti, kokia literatūra patinka žmogui. Priešingu atveju dovana gali kiek nuvilti. Kai kurios perkamiausios knygos lietuvoje yra perkamos po keletą iš karto. Taip norima nieko nelaukus vienu metu pamaloninti ir save, ir savo artimuosius ar bičiulius. Taigi knyga išlieka populiari ir kaip dovana. Pavyzdžiui, knygyno darbuotojų pasiteiravus, kokios yra perkamiausios knygos paaugliams, galima išrinkti gerą ir vertingą dovaną skaityti mėgstančiam paaugliui. Tokia dovana vertinga ir ilgaamžė, nes ją galima skaityti keletą kartų. Populiarios perkamiausios knygos pastebimos ne vienoje skaityti mėgstančio žmogaus asmeninėje lentynoje.

Reklama