Nuo ko priklauso spaudos kaina

spaudos paslaugos

Spaustuvėje arba spausdinimo industrijoje dirbantys žmonės galėtų patvirtinti, kad spaudos paslaugos visuomet kainuoja ne vienodai. Vienam žmogui vizitinių kortelių gamyba kainuos 30 eurų, o kitam 100, nors jie gaus vienodą kiekį. Nuo ko priklauso spaudos paslaugos kainos? Atskleidžiame keletą esminių punktų, kurie padės suprasti ne tik dėl ko vienų ar kitų vizitinių kortelių gamyba  yra pigesnė arba brangesnė, bet ir kaip patiems sugalvoti, kiek kainuos spaudos paslaugos.

Popierius

Taigi, pats pirmas dalykas, pagal kurį būtų galima pradėti skaičiuoti kainą, tai yra pats popierius. Tai yra išteklius, kuris gali kainuoti daugiau arba mažiau. Storesnis popierius visada yra brangesnis už ploną, o popierius, naudojamas spaudai, gali variuoti nuo paties ploniausio (65 mg) iki storiausio (250 mg), ir net kartono. Taip pat svarbu, ar spausdinimo paslaugos atliekamos ant didelių popieriaus lakštų, ar ant mažesnių. Skrajučių gamyba dažnai vyksta spausdinant ant didesnio popieriaus (formato), tačiau plono, o paskui viską sukarpant. Tačiau tai nereiškia, kad būna labai brangus toks spausdinimo būdas. Popierius gali būti paprastas, arba kreidinis, blizgus, foto popierius. Dažniausiai lankstinukų gamyba yra daroma ant blizgesnio popieriaus, kad būtų kokybiška ir gražu.

Dažai

Taip pat, kiek kainuos spaudos darbai, apsprendžia ir rašalo naudojimas. Jeigu naudojamas spalvotas rašalas (dažai), jau iškart bus brangiau, negu pilant tik juodą. Vėlgi, atsiranda daugiau pabrangimo galimybių, kai yra didesnis paviršiaus ploto padengimas. Tarkime, plakatų spausdinimas gali būti brangesnis, nes ten paveikslėlis užpildo visą popierių. O, pavyzdžiui, laikraštis bus rečiau aplietas rašalu, tad ir pigiau kainuos.

Paruošimo darbai

Nesvarbu, ar tai bus ofsetinė spauda, ar risografija, šilkografija, tačiau bus visada reikalinga padaryti paruošiamuosius darbus. Todėl spausdinimas kainuos atitinkamai ir pagal tai, kiek pasirengiamųjų darbų reikėjo. Ar klientas tik atsiuntė savo failus ir prašė, kad būtų jie suredaguojami, sudedami į maketą, ar jis jau turėjo maketą. Tam, kad būtų maketas, reikia atlikti ir tekstų sugalvojimą, ir suredagavimą, ir vaizdo parinkimą, kartais prieš tai gali ir būti daromos fotosesijos. Taigi, tokių plakatų spauda gali būti brangi, jeigu daugiau pasirengimo turės atlikti patys spaustuvės profesionalai, ir kainuos pigiau, kai jau trėsite savo paruoštą maketą.

Šablonas arba ne standartas

Paprastai visos spaustuvės Vilniuje jums gali pasiūlyti tam tikrus spausdinimo standartus. Be to, galima duoti jau padarytą šabloną. Tokios spaudos paslaugos Vilniuje bus pigesnės. Tačiau tais atvejais, kai užsakovas (klientas) nori nestandartinių dydžių (galbūt su frezavimu) spaudos darbų, kai domina darbai, kuriuos reikia daryti nuo pradžios iki galo naujai, tuomet iškart išauga ir paslaugų kaina.

Tiražas ir vienetas

Dažniausiai kaina skiriasi ir pagal tai, ar spausdinama dideliu ar mažu tiražu. Spaustuvė, jungianti savo aparatūrą dėl nedidelio kiekio, vis tiek išnaudoja laiką pasiruošimui, žmonių darbui, mašinų darbui, užsakymo pateikimui, pakrovimui ir pan. Tie darbai nedingsta, nesvarbu, ar daug, ar mažai vienetų reikia atspausdinti. O toliau už didesnį tiražą laiko prisideda labai nedaug. Tad iškart taip nutinka, kad kuo didesnis tiražas, tuo mažesnė vieneto kaina. Tai lemia ir toks faktorius, jog patys pirmieji paruošiamieji darbai (maketavimas, dizainas ir pan.) taip pat buvo atliekami dėl mažo arba didelio tiražo. Kuo tiražas didesnis, tuo mažesnėmis sumomis išsiskirsto vienetams visi tie buvę paruošiamieji darbai, į tai galite atsižvelgti skaičiuojant.

Reklama